دسته بندی ها

کود NPK کود ماکرو

کود NPK ( کود ماکرو ) :

بسته بندی آنالیز مدل نوع کود ردیف
10 تا 25 کیلویی
20 – 20 - 20
NPK کود
کود NPK
( کود ماکرو )
1
10 تا 25 کیلویی
10 - 10 - 50
NPK کود
2
10 تا 25 کیلویی
36 - 12 - 12
NPK کود
3
10 تا 25 کیلویی
36 - 5 - 15
NPK کود
4
10 تا 25 کیلویی
52 - 0 - 0
پتاس بالا
5
10 تا 25 کیلویی
0 - 46 - 18
اوره فسفات
6
10 تا 25 کیلویی 10 - 50 - 10 سوپر فسفات 7
10 تا 25 کیلویی 12 - 3 - 43
NPK کود
8
 

کود کامل پودری N.P.K 20-20-20

این کود شامل عناصر نیتروژن ، فسفر و پتاسیم به یک نسبت مساوی می باشد ، دارای انواع میکرو المنتهایی مثل آهن ، روی ، منیزیم ، انواع آمینو اسید ، بر و مس می باشد. این محصول علاوه بر رفع نیازمندیهای گیاهان ، نقش موثری در برقراری موازنه عناصر در خاک و گیاه دارد که قابلیت جذب حداکثر عناصر غذایی و ریزمغذی ها را از طریق ریشه و برگ برای گیاه فراهم می سازد و با توجه به اینکه تمامی عناصر مورد نیاز را داراست ، برای رفع احتیاجات کلی گیاه به مواد غذایی بعنوان یک کود عمومی محصولات مختلف زراعی و باغی در طی فصل رشد به کار می رود و نیاز گاه را در شرایط رشد سریع برآورده می سازد . عناصر ریزمغذی در این کود به دلیل کلات بودن تحت تاثیر /PH/ شیره سیتوپلاسمی و آندوپلاسمی و آندو پلاسمی قرار نمی گیرد ، رسوب نمی کنند و بطور قابل ملاحضه ای قابل استفاده قرار می گیرند.

کود کامل پودری N.P.K 12-12-36

کودی پودری با درصد بالای پتاسیم 36% می باشد و دارای انواع میکروالمنتهایی مثل آهن، روی، منیزیم، انواع آمینواسید، بر و مس می باشد. این محصول در زمان رشد زایشی به صورت محلول پاشی یا آبیاری مورد استفاده می گیرد که قابلیت جذب سریع همراه با تاثیری بالا را دارا می باشد . باعث خوش رنگ تر شدن و بزرگتر شدن محصول می گردد. مصرف آن در زمان گلدهی موجب افزایش ماندگاری گل خواهد شد . همچنین جهت شیرین تر نمودن میوه در اواخر دوره رویشی استفاده می گردد.

کود کامل پودری N.P.K 15-5-30

کود کاملی است که علاوه بر مقادیر متناسب نیتروژن و فسفر دارای درصد بالای پتاسیم( 30% ) است و دارای انواع میکروالمنتهایی مثل آهن، روی، منیزیم، انواع آمینواسید، بر و مس می باشد که به طور اختصاصی در مراحل گلدهی و قبل از برداشت محصول و رسیدن میوه باعث افزایش حرکت روزنه ها شده ، تاثیر بسزایی در افزایش باردهی ، درشت نمودن و رنگ آوری محصولات زراعی ، باغی و گلخانه ای می گذارد و در نهایت باعث افزایش کیفیت و کمیت محصول می گردد.

کود کامل پودری N.P.K 10-50-10

این کود حاوی ماکروهایی مثل نیتروژن ، پتاسیم و 50% فسفر بوده و دارای انواع میکروالمنتهایی مثل آهن، روی، منیزیم، انواع آمینواسید، بر و مس می باشد که استفاده از آن برای خاکهایی که در آنها فقدان فسفر در نتیجه تجزیه خاک مشهود است بسیار توصیه می گردد و متعاقبا فسفر مورد نیاز جهت ریشه زایی ، بالا بردن کیفیت و افزایش محصولات را در اختیار گیاه قرار می دهد . بهترین زمان برای استفاده از این کود همزمان با رشد رویشی جهت توسعه ریشه گیاه و همچنین قبل از گلدهی و هنگام تشکیل میوه می باشد . فسفر اصولا برای پایداری و استحکام و نشاء و افزایش طول ریشه آن مورد استفاده قرار می گیرد . وجود مقدار کافی کود فسفری برای تولید دانه در مراحل اولیه رشد بیش تر از مراحل بعدی آن موثر است ، فسفر در مرحله زایشی به طور فعال از برگ های کهنه به برگ های تازه انتقال می یابد  و در گیاه نقش اساسی و مستقیمی در انتقال انرژی ایفا می کند . در تشکیل بذر نقش اساسی داشته و به مقدار زیاد در بذر و میوه یافت می شود . کمبود فسفر اثر مستقیم و منفی در رشد و نمو گیاهان دارد و ریشه زایی را با مشکل روبرو می کند . گیاهانی که در خاکهای مرطوب با رطوبت بالا کشت گردیده اند رشد خوبی نداشته و با استفاده از از این کود کمبودها جبران خواهد شد.
قابل اختلاط با دیگر سموم و کودهای کشاورزی

کود کامل پودری N.P.K 12-3-43

کود پتاس بالا 43-3-12 جهت بالا بردن قند و افزایش رنگ و طعم استفاده می شود . دارای انواع میکروالمنتهایی مثل آهن، روی، منیزیم، انواع آمینواسید، بر و مس می باشد . برطرف کننده کمبود پتاسیم و بهبود کیفیت محصول می باشد .دارای درصد بالای پتاسیم به مقدار 43% در ترکیب کود کامل و میزان متعادلی از عناصر ریزمغذی به صورت کلات تاثیر مکملی در دوره رویشی گیاهان دارد . کاملا محلول در آب و ضریب شوری پایینی دارد .
مناسب جهت مصرف در گیاهان باغی و زراعی.

کود کامل پودری N.P.K 0-0-52

کود پتاس بالا 52-0-0 دارای انواع میکروالمنتهایی مثل آهن، روی، منیزیم، انواع آمینواسید، بر و مس می باشد . کاهش دهنده PH در منطقه ریشه گیاه ، قابل مصرف در خاک های اسیدی و قیلایی ، بهبود دهنده عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی ، افزایش دهنده مقاومت گیاه به آفات و بیماری های گیاهی ، ایده آل برای مصرف در هر نوع روش آبیاری و محلول پاشی برگی ، مخصوص مصرف در گیاهان باغی و زراعی مانند سیب زمینی ، سیب ، گلابی ، پیاز و غیره ، افزایش ارزش غذایی محصولات کشاورزی به دلیل تولید انواع قندها ، نشاسته و ویتامین ها .
 

مزایای کوهای کامل

  • 100% محلول در آب
  • حاوی ریز مغذی های ضروری و مورد نیاز گیاه به صورت کلات
  • عدم رسوب دهی در سیستم های آبیاری
  • قابل اختلاط با دیگر سموم و کودهای کشاورزی
  • افزایش عملکرد محصول
  • مقاومت گیاه در مقابل آفات و بیمارری
  • افزایش مقاومت غلات به خوابیدگی
  • افزایش انبارداری میوه ها
  • کاهش آلودگی به بیماری های قارچی
  • افزایش مقاومت گیاه به خشکی ، سرمازدگی وشوری

زمان ، میزان و نحوه مصرف کود NPK :

نام محصول نحوه مصرف میزان مصرف زمان مصرف
درختان میوه
محلول پاشی 1 تا 3 در هزار
هنگام تورم جوانه های گل
تا فندقی شدن میوه و
پس از برداشت
(برای درختان همیشه سبز)
همراه با آب آبیاری 10 تا 15 کیلوگرم در هکتار
خاکی (چالکود ) 50 تا 80 گرم برای هر اصله درخت
گیاهان زراعی
محلول پاشی 1 تا 2 در هزار مرحله رشد رویشی اولیه
همراه با آبیاری 10 تا 15 کیلوگرم در هکتار
گلخانه ای محلول پاشی 1 تا 2 در هزار طول فصل رشد
همراه با آبیاری 2 تا 3 کیلوگرم در هر 1000 متر مربع