دسته بندی ها

کود|سم|بذر|ادوات|نهال|نشا|فضای سبز|سیستم آبیاری

مؤسسه کشاورزی حصارک غفاری با بیش از 70سال سابقه تولید انواع محصولات کشاورزی، واقع در نزدیکی شهریار از توابع استان تهران ، نقش بسزایی در بخش کشاورزی استان تهران و حتی کشور داشته است.
اراضی این مجموعه بالغ بر 730 هکتار زمین کشاورزی است که حدود 200 هکتار آن اختصاص به محصولات باغی و مابقی آن به زراعت اختصاص دارد. در اراضی کشاورزی آن انواع غلات ( گندم و جو )، صیفی جات، علوفه دامی ( ذرت علوفه ای و یونجه ) و... و در باغات مجموعه ارقام ممتاز انواع میوه مانند انگور ، گوجه سبز ، گیلاس ، پسته ، شلیل ، شبرنگ ، سیب ، زردآلو ، هلو ، آلو ، گردو ، آلبالو ، خرمالو و ... کشت و به بازار عرضه می گردد.
شایان ذکر است پس از عنایات و نعمات بیشمار خداوند متعال، پیشرفت و ارتقای این مجموعه مرهون زحمات شبانه روزی و بی وقفه برادران غفاری در توسعه و حفظ کشاورزی و اشتغال زایی در منطقه می باشد.
در این میان تعاونی کشت و صنعت غفاری با نام تجاری به کشت به منظور نیل به اهداف ذیل تأسیس گردید:

معرفی محصولات و خدمات شرکت به کشت :

ورمی کمپوست :

از سال 1387 با همکاری مهندس سعید غفاری و با مدیریت مهندس امیر غفاری شروع به هدفی جدید و تحولی نوین در کشاورزی کرده و با ایجاد فارم تولید ورمی کمپوست با روش های جدید توانست ظرف مدت یک سال به عنوان بزرگترین تولید کننده ورمی کمپوست به روش پشته  ای مطرح شده و بخش بزرگی از بازار ورمی کمپوست ایران را به دست بگیرد با توجه به نوآوری های گروه به کشت این شرکت موفق شده به اولین شرکت استفاده کننده از باکتری های ای ام و میکرو ارگانیسم های مفید و همین طور استفاده از راکتور تولید ورمی کمپوست و انواع روش های تولید ورمی کمپوست دست یابد در همین میان شرکت به کشت با بسته بندی های شکیل و زیبای خود توانست بازار خوب و برندی معتبر را در میان بسته بندی های آپارتمانی و خانگی را داشته باشد از آنجایی که هدف شرکت به کشت از زمان ایجاد فارم های ورمی کمپوست توسعه کشاورزی پاک و ارگانیک بوده است لذا اولین شرکتی هست که توانسته بیش از 1000 تولید کننده در ایران را راهنمایی کرده و فارم ورمی کمپوست را راه اندازی نماید و بیشتر کسانی را که امروز در صنعت ورمی کمپوست به اعتباری رسیده اند را مشاوره داده شما میتوانید بخشی از موفقیت های 6 ساله ی به کشت را در قسمت زیر مشاهده کنید:
 1. تالیف یکی از بهترین کتاب های کاربردی تولید ورمی کمپوست به نویسندگی یکی از مدرسان نمونه تولید ورمی کمپوست
 2. تعاونی برتر در سال 1392 مصاحبه با به کشت در شبکه مستند
 3. کسب گواهینامه های ایزو از ترکیه
 4. به عنوان کار افرین برتر در همایش های صدا و سیما و تندیس برترین تولید کننده در قسمت کودهای ارگانیک
 5. یکی از بزرگترین شرکت هایی که استفاده کننده از کود های ورمی کمپوست در کشت و صنعت خود بوده و بر روی درخت های سیب ,پسته,هلو و محصولات زراعی گندم و ذرت استفاده کرده ( بالغ بر 200 هکتار )
 6. بزرگترین تامین کننده ی کود در تناژهای بالای دو هزار تن برای کارخانه های تولید کود پلیت و گرانوله و همین طور کشاورزان
 7. بزرگترین تولید کننده صنایع وابسته به کرم خاکی از قبیل روغن کرم خاکی,پودر کرم خاکی,کرم فریز شده
 8. مشاوره و راه اندازی برای خیلی از تولید کنندگان که عددش به بیش از 1000 نفر میرسد و همین طور دارای نمایندگی در بیشتر استان ها که شما میتوانید لیست نمایندگیهای شرکت را با کلیک بر روی نمایندگی ها مشاهده کنید.
 9. تولید و فروش ادوات و سرندهای جداسازی ورمی کمپوست و تولید سرندهایی با قابلیت جداسازی در 50 درصد رطوبت و دستگاه های بزرگ و کوچک جداسازی کود انواع آسیاب ها و خالص سازهای کرم
 10. یکی از دارندگان جواز صنعت و معدن برای ورمی کمپوست
 11. شرکت تولید کننده کودهای گرانوله ورمی کمپوست
 12. تعاونی برتر در زمینه حفظ محیط زیست در سال ۹۳
 13. عنوان کشاورز نمونه در سال های متوالی

لیست محصولات ارگانیک تعاونی به کشت به صورت ذیل دست بندی گردیده است :

 1. کرم خاکی ( ایزینیا فوتیدا )
 2. ورمی کمپوست
 3. ورمی واش
 4. روشهای تولید ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی
 5. چای کمپوست
 6. کود گرانوله ی ورمی کمپوست
 7. دستگاه سرند و راکتور با قابلیت جدا سازی کود و کرم
 8. باکتری EM جهت تسریع در عمل آوری کود گاوی در 40 روز
 9. بسته تغذیه کرم برای طرح سبدی و پشته ای
 10. مایع سلومیکی جهت مصارف داروسازی و مواد آرایشی و بهداشتی
 11. روغن کرم
 12. پودر کرم ( کرم خشک شده )
 13. کرم فریز شده
 14. کود سپراتور شده

کود دامی :

شرکت به کشت به دلیل استفاده کود دامی در تولید ورمی کمپوست و همچنین استفاده در باغات و مزارع کشت و صنعت خود جهت تهیه کودهای دامی با قرارداد های بلند مدت با گاوداری ها ی صنعتی و مرغداری ها کود دامی مورد نیاز خود را تهیه می کند و همچنین با داشتن نمایندگی در اکثر استانهای کشور در صورت نیاز کشاورزان عزیز، توانایی تهیه و توزیع انواع کود های دامی در سراسر ایران را داشته و آماده ارائه خدمات مورد نیاز در این زمینه می باشد .
انواع کودهای دامی شرکت به صورت ذیل دسته بندی می گردد :
 1. کود گاوی
 2. کود گوسفندی
 3. کود مرغی
 4. پلیت مرغی

انواع نهال :

با اختصاص یک هکتار از زمین های مجموعه  و زیر نظر کارشناسان مجرب تولید و پرورش نهال ، انواع نهال را تولید و به بازار عرضه می کند . تعاونی به کشت تولید کننده انواع نهال های صنعتی ( شناسنامه دار ) با بالاترین کیفیت متناسب با اقلیم هر منطقه می باشد از جمله نهال های تولیدی عبارت است از انواع سیب ( گلاب ، قرمز شفیع آبادی ، پایه مالینگ ) ، خرمالو ، هلو ( انجیری ، آلورتا ) ، شبرنگ ( مغان دیر رس و زود رس ، رفعتی) ، گوجه سبز ، گلابی ( سبری ، بیروتی ) ، گردو ، زردآلو ( پیش رس ، محمدعلی بیگی ، عابدینی ، تخم مرغی ) ، آلبالو ( مجار ) ، گیلاس ( تکدانه مشهد ، تکدانه زودرس ) ، انگور ، چنار ، بید مجنون ، بادام ، به ، آلو ( قطره طلا ، خاکی ) ، شابلون(اختری پیش رس ، کالیفرنیایی دیررس ) لازم به ذکر است کشاورزان محترم توجه بفرمایند که بهترین فصل کاشت نهال در فصل پاییز و نهایتا آخر زمستان قبل از گرم شدن هوا می باشد .
نهال های موجود در تعاونی به کشت به دو صورت استاندارد به حالت ریشه لخت و پیت های حلبی عرضه می گردد و خوشبختانه در سالهای اخیر از راندمان بالای به ثمر نشینی برخورداراست .
باید در نظر داشت که در هنگام کاشت نهال بایستی سطح خاک را به عمق نیم متر گودال کنده و در صورت وجود از مقداری کود دامی یا کود ارگانیک ( ورمی کمپوست ) و اندکی ماسه در کف بستر استفاده گردد سپس با خاک نرم اطراف نهال را پر کرده و در فصل بهار شروع به آبیاری نمائید.
نکته قابل توجه آنکه در صورت کاشت نهال در خارج از فصل کاشت حتما از نهال هایی در پیت های حلبی استفاده گردد و بلافاصله آبیاری صورت پذیرد تا سبب از بین رفتن نهال نگردد.
جهت اطلاعات بیشتر در مورد تولید نهال ، کاشت نهال ، آبیاری نهال ، انواع نهال به قسمت توضیحات مراجعه فرمایید.

لیست انواع نهال های تعاونی به کشت به صورت ذیل دست بندی گردیده است :

 1. نهال سیب
 2. نهال خرمالو
 3. نهال هلو
 4. نهال شلیل
 5. نهال گوجه سبز
 6. نهال گلابی
 7. نهال گردو
 8. نهال زردآلو
 9. نهال آلبالو
 10. نهال گیلاس
 11. نهال انگور
 12. نهال چنار
 13. نهال بید مجنون
 14. نهال بادام
 15. نهال به
 16. نهال آلو
 17. نهال شابلون
 18. نهال توت و شاه توت
 19. نهال انار
 20. نهال پسته
 21. نهال انجیر

نشا :

شرکت به کشت با راه اندازی گلخانه تولید نشا اقدام به تولید انواع نشا از جمله نشا گوجه فرنگی ، نشا کاهو ، نشا گل کلم ، نشا فلفل و نشا بادمجان نموده و در صورت نیاز کشاورزان و گلخانه داران عزیز به انواع دیگر نشاء غیر از موارد ذکر شده توانایی تولید به اندازه سفارش شما عزیزان را دارد .
لیست کلیه محصولات نشا به کشت به صورت ذیل دست بندی می گردد :
 1. نشا گوجه فرنگی
 2. نشا کاهو
 3. نشا گل کلم
 4. نشا فلفل
 5. نشا بادمجان
 6. سینی نشا

بذر :

شرکت به کشت با هدف تکمیل سبد کالا اقدام به تامین انواع بذرهای صیفی جات و ذرت دانه ای و علوفه دامی از معتبرترین شرکت های دنیا نموده است . ما با گرد آوری محصولات متنوع جهت احترام به سلیقه مصرف کنندگان و پاسخ گویی به نیاز تمامی کاربران در سطح خانگی ، نیمه حرفه ای و حرفه ای قصد داریم گام موثری در صنعت کشاورزی کشور در آینده ای نزدیک برداشته و با امید به اینکه بتوانیم با استفاده از تکنولوژی روز در کشاورزی برای توسعه پایدار نقشی داشته باشیم ضمن احترام به مصرف کننده و اجتناب از واردات محصولات بی کیفیت در کنار شما باشیم .

لیست انواع بذر های تعاونی به کشت به صورت ذیل دست بندی گردیده است :

 1. بذر لوبیا
 2. بذر پیاز
 3. بذر تربچه
 4. بذر گوجه فرنگی
 5. بذر  خربزه - آناناسی
 6. بذر هندوانه
 7. بذر فلفل
 8. بذر بادمجان
 9. بذر هویج
 10. بذر اسفناج
 11. بذر کدو
 12. بذر گل کلم
 13. بذر ذرت
 14. بذر  کلم
 15. بذر خیار
 16. بذر کاهو
 17. بذر طالبی
 18. بذر چمن
 19. بذر سبزیجات
 20. بذر یونجه
 21. بذر گل

ابزار آلات و ادوات و ماشین آلات کشاورزی

شرکت به کشت با هدف تکمیل سبد کالا اقدام به تامین ابزار آلات و ادوات کشاورزی در تمامی زمینه ها از جمله ادوات و ابزار آلات خاک ورزی ، وسایل باغبانی ، انواع سم پاش ، انواع چمن زن و تجهیزات فضای سبز از معتبرترین شرکت های دنیا نموده است .
ما با گرد آوری محصولات متنوع جهت احترام به سلیقه مصرف کنندگان و پاسخ گویی به نیاز تمامی کاربران در سطح خانگی ، نیمه حرفه ای و حرفه ای قصد داریم گام موثری در صنعت کشاورزی کشور در آینده ای نزدیک برداشته و با امید به اینکه بتوانیم با استفاده از تکنولوژی روز در کشاورزی برای توسعه پایدار نقشی داشته باشیم ضمن احترام به مصرف کننده و اجتناب از واردات محصولات بی کیفیت در کنار شما باشیم .

لیست انواع ابزار آلات و ادوات کشاورزی تعاونی به کشت به صورت ذیل دست بندی گردیده است:

 1. ادوات و ابزار آلات خاک ورزی
 2. وسایل باغبانی
 3. انواع سم پاش
 4. انواع چمن زن
 5. تجهیزات فضای سبز

سموم کشاورزی

شرکت به کشت با هدف تکمیل سبد کالا اقدام به تامین انواع سموم کشاورزی در تمامی زمینه ها از جمله علف کش ها ، قارچ کش ها ، حشره کش ها ، کنه کش و ادجوانت از معتبرترین شرکت های دنیا نموده است .
ما با گرد آوری محصولات متنوع جهت احترام به سلیقه مصرف کنندگان و پاسخ گویی به نیاز تمامی کاربران در سطح خانگی ، نیمه حرفه ای و حرفه ای قصد داریم گام موثری در صنعت کشاورزی کشور در آینده ای نزدیک برداشته و با امید به اینکه بتوانیم با استفاده از تکنولوژی روز در کشاورزی برای توسعه پایدار نقشی داشته باشیم ضمن احترام به مصرف کننده و اجتناب از واردات محصولات بی کیفیت در کنار شما باشیم .

لیست انواع سم های کشاورزی تعاونی به کشت به صورت ذیل دست بندی گردیده است:

 1. علف کش ها
 2. قارچ کش ها
 3. حشره کش ها
 4. کنه کش ها
 5. ادجوانت

انواع کودهای شیمیایی ،کودریزمغذی و کلات ها ، NPK

شرکت به کشت با هدف تکمیل سبد کالا اقدام به تامین انواع  کودهای شیمیایی در تمامی زمینه ها از جمله کود شیمیایی و کود NPK ( کود ماکرو ) ، کود کلات ، هورمون رشد ،  ریزمغذی ها ( کود میکرو ) و نانو کود از معتبرترین شرکت های دنیا نموده است .
ما با گرد آوری محصولات متنوع جهت احترام به سلیقه مصرف کنندگان و پاسخ گویی به نیاز تمامی کاربران در سطح خانگی ، نیمه حرفه ای و حرفه ای قصد داریم گام موثری در صنعت کشاورزی کشور در آینده ای نزدیک برداشته و با امید به اینکه بتوانیم با استفاده از تکنولوژی روز در کشاورزی برای توسعه پایدار نقشی داشته باشیم ضمن احترام به مصرف کننده و اجتناب از واردات محصولات بی کیفیت در کنار شما باشیم .
لیست انواع کود های شیمیایی ، نانو و NPK تعاونی به کشت به صورت ذیل دست بندی گردیده است:
 1. کود شیمیایی و کود NPK ( کود ماکرو )
 2. کود کلات
 3. نانو کود
 4. تنش زدا و اصلاح کننده خاک و محرک رشد

اقلام و ملزومات مصرفی گلخانه ای:

شرکت به کشت با هدف تکمیل سبد کالا ، اقدام به تامین و فروش انواع اقلام و ملزومات مصرفی در گلخانه با بالاترین کیفیت به شرح ذیل نموده است:
 1. کوکوپیت
 2. پرلیت
 3. پیت ماس
 4. کمپوست قارچ و خاک پوششی
 5. گلدان سطلی
 6. خاکبرگ
 7. پلاستیک 3 لایه
 8. سیم پلی استر
 9. چسب پلاستیک

مشاوره، طراحی و اجرای فضای سبز

گروه مهندسی طراحی فضای سبز به کشت با تحقیق و مطالعه در مورد گیاهان زراعی و باغی آغاز و با اخذ مدارک دانشگاهی و آکادمیک و همچنین دوره های تخصصی مرتبط با طراحی فضای سبز، باغبانی و معماری محوطه و جذب نیروهای متخصص خود را بعنوان یک گروه مهندسی توانا و نوآور در این زمینه مطرح نموده است . تمامی اعضای این گروه عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و دارای رتبه پیمانکاری و گواهی طراحی فضای سبز  می باشند.
 
شرح فعالیت و خدمات:
 1. نقشه برداری و ترسیم پلان
 2. طراحی محوطه با نرم افزارهای دو و سه بعدی (امکان نمایش و مشاهده پروژه قبل از احداث)
 3. طراحی و معماری محوطه و چیدمان گیاهی مطابق با اصول طراحی فضای سبز با روش های روز و مدرن
 4. طراحی و اجرای انواع سبک باغ (ایرانی، ژاپنی و اروپایی) و باغ های صخره ای و آبی
 5. طراحی و احداث باغ میوه (تحت نظارت متخصص میوه کاری)
 6. طراحی و اجرای باغ بام  (Roof Garden)
 7. طراحی و احداث انواع زمین بازی و ورزشی فضای باز
 8. احداث زمین چمن (بذری و رولی)
 9. طراحی و اجرای انواع آبنما، برکه و استخر
 10. طراحی و اجرای انواع سنگ کف، نما و پارکت چوبی فضای باز
 11. طراحی و ساخت  انواع آلاچیق، پرگولا، سایه بان و گلخانه های خانگی
 12.  طراحی و ساخت انواع باربیکیو، آبنما ،آتشکده و شومینه فضای باز
 13.  طراحی و اجرای انواع سیستم های آبرسانی و آبیاری (سنتی و مکانیزه)
 14.  طراحی و اجرای سیستم های روشنایی و نورپردازی محوطه
 15.  طراحی، تهیه و ساخت انواع تجهیزات جانبی دکوراسیون محوطه (مبلمان محوطه، پارکت، فلاورباکس، شبکه، سردرب، چراغ، پایه و مجسمه)
 16.  نگهداری فضای سبز (اصلاح خاک، هرس، توپیاری، مبارزه با علف های هرز و دفع آفات و بیماری)
 17.  تهیه و توزیع انواع درخچه های زینتی ، مثمر و غیر مثمر
 18. تهیه و توزیع انواع گلهای فصلی و آپارتمانی

سیستم آبیاری

شرکت به کشت با هدف حفظ محیط زیست و ایجاد تغییرات بنیادین در بخش کشاورزی و حفظ محیط زیست از جمله منابع آب ، گروه طراحی و اجرای سیستم های آبیاری به کشت را تشکیل داده و با جذب نیروهای متخصص در این زمینه آغاز به کار نموده است و با تکیه بر تجربه، علم و تکنولوژی و با بهرهگيری از اساتید برجسته دانشگاهی و کادر کارشناسی آگاه به مسائل اجرايي، در تلاش است تا با ارائه خدمات فنی و مهندسی در بخش آب، فضای سبز و کشاورزی بتواند گامی مؤثر در بهره‌برداری مفيدتر از منابع پایه (آب و خاک) در راستای تحقق برنامه های اسناد بالادستی کشور بردارد.
 1. آبیاری موضعی شامل موارد ذیل می باشد :
  1. آبیاری قطره ای
  2. آبیاری اسپری – افشان ( خطی و نقطه ای )
  3. آبیاری بابلر – حبابی
  4. آبیاری تراوا
  5. آبیاری تیپ
  6. آبیاری مه پاش
  7. آبیاری سفالی
  8. آبیاری زیر سطحی
  9. آبیاری ثقلی کم فشار
 2. آبیاری بارانی شامل موارد ذیل می باشد :
  1. آبیاری کلاسیک
  2. آبیاری ویل مو ( غلطان )
  3. آبیاری قرقره ای
  4. آبیاری دوارمرکزی ( سنتر پیوت )
  5. آبیاری لینیر ( سیستم بارانی خطی )
 3. آبیاری هوشمند و تمام خودکار

از جمله موفقیت ها ی تعاونی به کشت در چند سال اخیر به شرح ذیل می باشد :

- اخذ مجوز از وزارت صنایع و معادن کشور جهت انجام امور کشاورزی
- اخذ مجوز از وزارت کشاورزی جهت انجام امور کشاورزی
- اخذ گواهی نامه ISO9001 از کشور ترکیه
- عنوان نمونه کشوری در زمینه حفظ محیط زیست و استفاده از کودهای ارگانیک
- عنوان کشاورز نمونه از طرف وزارت کشاورزی در سال های متوالی
- کار آفرین نمونه کشوری و اخذ نشان کارآفرینی
- عضو رسمی انجمن ارگانیک ایران
- شرکت در سمینارها و همایش های بین المللی و اخذ گواهی نامه های مربوطه
- شرکت در نمایشگاههای داخلی به صورت مداوم
- تقدیر و تمجید و معرفی تعاونی به کشت در شبکه های صدا و سیما
و .....

امید است در پناه خداوند منان و همیاری کشاورزان و مؤسسات فعال در این زمینه و تلاش روز افزون خود بتوانیم خدمتی شایان در جهت خودکفایی این مرز و بوم ارائه دهیم.